Hakkında

Teknik analiz öğrendik, sıra para kazanmaya geldi!

Günümüzde teknik analiz kolay ulaşılan, kolay öğrenilen bir metod haline geldi. İnternette çeşitli mecralarda teknik analiz öğrenebilirsiniz. Peki ya bilmekle uygulayabilmek arasındaki devasa farkı farkettiniz mi? Bu site size öğrendiklerinizi en verimli, en basit şekilde nasıl uygulayabileceğinizi anlatmak için var. Teknik analiz roket bilimi değildir! Analizleriniz mümkün olduğunca basit ve pratik olmalı; indikatörler, çizimler fiyatı görmenize engel olmamalı ve kafanızı karıştırmamalı. Zor olan şey ise, analizde bu sadeliğe ulaşmak ve belli başlı kuralları disiplinle uygulayarak para kazanmaktır. Bu sebeple bir çok traderın zorlanması oldukça doğaldır.

Ben de teknik analizi ilk öğrendiğimde piyasada para kazanmanın çok kolay olduğunu düşünmüştüm ancak gerçek para ile gerçek piyasaya açıldığımda işlerin hiç de öyle olmadığını gördüm. Bu beni daha çok araştırmaya, daha çok öğrenmeye itti. Teknik analiz ve trading konusunda Türkçe kaynakların kısıtlı olması nedeniyle öğrendiklerimi bu sitede sizinle paylaşıyorum. Hala da öğrenmeye ve tecrübe etmeye devam ediyorum.

Hali hazırda maaşlı bir işim zaten var yani tam zamanlı bir trader değilim. Amacım ek gelir yaratıp yıllar içinde finansal özgürlüğe doğru ilerlemek. Daha da önemlisi, bu işte ustalaşmak ve olabildiğim en iyi trader olmaya çalışmak! Siz de aynı yolun yolcusuysanız doğru yerdesiniz.