Hakkında

Teknik analiz öğrendik, sıra para kazanmaya geldi!

Merhaba, adım Gökhan. 39 yaşındayım, makine mühendisliği lisans ve işletme yüksek lisans mezunuyum. Hali hazırda maaşlı bir işim zaten var yani (henüz) tam zamanlı bir trader değilim. Ancak şanslıyım ki tam zamanlı işim trade etmeme izin veriyor o yüzden bu imkanı kullanmaya devam ediyorum. Amacım, ek gelir yaratıp yıllar içinde finansal geleceğim hakkında hiçbir şekilde kaygılanmayacağım bir seviyeye erişmek. Daha da önemlisi, bu işte ustalaşmak ve olabildiğim en iyi trader olmaya çalışmak! Siz de aynı yolun yolcusuysanız doğru yerdesiniz. Bu sitedeki yazılarla, Twitter ve Youtube hesabımla trading hakkında içerikler üretmeye devam ediyorum.

Günümüzde teknik analiz kolay ulaşılan, kolay öğrenilen bir metod haline geldi. İnternette çeşitli mecralarda teknik analiz öğrenebilirsiniz. Peki ya bilmekle uygulayabilmek arasındaki devasa farkı farkettiniz mi? Bu site size öğrendiklerinizi en verimli, en basit şekilde nasıl uygulayabileceğinizi anlatmak için var. Teknik analiz roket bilimi değildir! Analizleriniz mümkün olduğunca basit ve pratik olmalı; indikatörler, çizimler fiyatı görmenize engel olmamalı ve kafanızı karıştırmamalı. Zor olan şey ise, analizde bu sadeliğe ulaşmak ve belli başlı kuralları disiplinle uygulayarak para kazanmaktır. Bu sebeple bir çok traderın zorlanması oldukça doğaldır.

Ben de yaklaşık 5 yıl önce teknik analizi ilk öğrendiğimde piyasada para kazanmanın çok kolay olduğunu düşünmüştüm ancak gerçek para ile gerçek piyasaya açıldığımda işlerin hiç de öyle olmadığını gördüm. Bu beni daha çok araştırmaya, daha çok öğrenmeye itti. Öğrendikçe farkettim ki, teknik analiz bilmekle trader olmak farkı şeyler. Teknik analiz ve trading konusunda Türkçe kaynakların kısıtlı olması nedeniyle yıllar içinde yabancı kaynaklardan öğrendiklerimi ve tecrübelerimi bu sitede sizinle paylaşıyorum. Hala da öğrenmeye ve tecrübe etmeye devam ediyorum. Bence herhangi bir alanda başarılı olmak isteyen birinin sahip olması ve asla kaybetmemesi gereken özelliklerin başında merak duygusu gelir. Bende bu öğrenme ve öğrendiğini paylaşma tutkusunun peşinden gidiyorum.

Umarım bu blogdaki içerikler Türk trading camiasına faydalı olur ve bilgi açığını kapatmaya bir nebze katkıda bulunur.

%d blogcu bunu beğendi: