8 Haziran 2021 Gümüş Analizi

Published by

on

1. #gümüş haftalık grafikle başlıyoruz. Fiyat uzun süredir önemli bir direnç bölgesinde takılmış durumda. Buraya yakından bakacağız ancak bugün neden burada durduğunu anlamak için taa 2011-2013 yılları arasında destek olan bölgeyi görmek zorunda kaldık.

Image

2020 Ağustos’tan bu yana aynı fiyat seviyesini dövüp duruyor. Bir de yükselen trend var (yeşil) Alıcılar sıkıştırıyor.

Image

3. #Gümüş günlük grafik. Alıcılar daha önce 2 kez aynı duvarı aşmaya çalışmış ama satıcılar geçit vermemiş. Şimdi 3. kez deniyorlar. Kim kazanacak?

Image

4. Üçüncü yani son denemeyi yakından inceleyelim. Bu bir yükselen trend. Tepemizdeki direnç bölgesini (2013’ten gelen) ve altındaki desteği belirledik. Fiyat bir yatay alanda sıkışmış görünüyor.

Image

5. Yükselen trende 4 saatlikte bakıyoruz. Burada 2 farklı trend çizgisi çizilebilir. Birine göre trend kırılmış, diğerine göre kırılmamış. İkisi de doğru. Herkes farklı çizgilerle takip ediyordur, kimin haklı olduğunu zaman gösterecek.

Image

6. Bir de nizami bir düşen kanal var, onu da göstereyim.

Image

6. 4 saatlik devam ediyoruz. Fiyattaki son dönemde oluşan sıkışma bir simetrik üçgen formasyonu yaratmış. Bu üçgenin aşağı kırılması yükselen trendin de kesin olarak aşağı kırılması anlamına gelir.

Image

7. Hepsi bir yana, günlükte direnç bölgesinde oluşan mumlara dikkat edin. Piyasa direnç üstü fiyatları reddetmiş. Mumların üst gölgelerinin anlamı bu.

Image

8. Orta vade stratejim şu olur: 1. Alım için direncin geçilmesini beklerim. 2. Aksi durumda yükselen trendin sona erdiğini ve fiyatın düşüşe geçtiğini gösteren kırmızı destek (27 civarı) kırılırsa satarım.

Image

9. Kısa vade strateji: Üçgenin kırıldığı yönde işlem açıp düşen kanal çizgisinde işlemi kapatırım.

Image

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: