Haftalık Teknik Bülten – 18

Published by

on

Merhaba, haftalık bültene hoş geldiniz. Piyasalarda durum nedir price action penceresinden birlikte bakalım.

Büyük Resim

100 endeks geçtiğimiz haftayı görece küçük bir mumla kapattı. Zaten önceki haftayı zirveye yakın kapamıştık, zirveye yakın olmamız nedeniyle de geçen hafta daha temkinli bir fiyat hareketi gördük. Olumlu düşünmek istersek de zirveye yakınken bile hala haftayı pozitif kapatabildik. Detaylara aşağıda bakacağız ancak görüntü itibariyle “İkili Tepe” ihtimali masada. Devam edelim.

Bist-100 Haftalık

Dolar bazlı haftalık Bist-100 grafiğine bakalım. Burada uzun süren düşen trendi kırmaya çok yakınız. Kırmızı çizgilerle belirttiğim birikimin yukarı kırılmasıyla kendimizi 320 seviyelerinde bulabiliriz. Bu anlamda müthiş bir potansiyel söz konusu. Önce adım adım dirençleri geçmeliyiz. 219’u geçersek duruma bakarız.

Bist-100 Dolar bazlı haftalık

Geçtiğimiz Haftanın Analizi

Geçen hafta boyunca Cuma gününe kadar elle tutulur bir fiyat hareketi olmadı. Çarşamba günü %1,5’luk düşüş görsek de Perşembe ve özellikle Cuma günü alımlar geldi ve haftayı pozitif kapadık. Zirve seviyelerine yakın satışların gelebileceğini geçen hafta yazmıştım, açıkcası ben daha sert bir satış bekliyordum. Bakalım satıcıların gücü sadece bu kadar mı yoksa kendilerini bu haftaya mı saklamışlar, bekleyip göreceğiz.

3651 en yüksek kapanış, 3715, gün içi en yüksek seviye olarak üstümüzde dirençler olarak duruyor.

Bist 100 Günlük

Zirveyi tek seferde geçemeyip de geri dönersek aşağıda neler olduğuna bakmamız lazım. İlk olarak 3587, sonrasında 3485-3466 bölgesi en yakın destekler olarak görünüyor. Teknik olarak bu ihtimaller görünse de ben zirveyi çok da aşağılara düşmeye gerek kalmadan geçebileceğimizi düşünüyorum.

Bist-100 4 saatlik

S&P 500‘e bakalım. Haftalıkta önemli bir destek bölgesine ulaşmış durumda. Buradan nasıl tepki vereceğine bakacağız. Olası yukarı hareket tüm piyasaları canlandırır. S&P sert düşmediği sürece bizim için sorun yok.

S&P 500 Haftalık

Ons Altın‘da düşen trend fiyatı tutmaya devam ediyor. Aşağıda bir destek bölgesi var, ikisi arasında sıkışma hali söz konusu. ABD enflasyon verisiyle birlikte piyasalar canlansa da altında bu coşku çok kısa sürdü.

Ons Altık Haftalık

Borsaya geri dönelim. XBANK yükselişe devam edebilir. 4219 direnç.

XBANK Günlük

Sınai endeks yeni zirve yapmış. Yükselişe devam görüntüsü var.

XUSIN Günlük

XHOLD, pullback sonrası yükselişe devam edebilir.

XHOLD 4 saatlik

Bazı hisselere bakalım.

ISCTR: Bankacılık hareketlenebilir dedik, iyi hisselerinden biri olabilir.

ISCTR 4 saatlik

KORDS direnci kırdıktan sonra kalıcı oluyor, orta vadede değerlendirilebilir.

KORDS haftalık

AEFES: Teknik görüntü çok güzel, pullback’ler değerlendirilmeli.

AEFES Haftalık

Yan tahtalarda ciddi fırsatlar var, değerlendirilmeli.

KLKIM portföyümdeki hisselerden biri.

KLKIM Günlük

AYGAZ’da breakout.

AYGAZ günlük

Haftanın Özeti ve Stratejim

Endekste zirveye iyice yaklaştık, buralarda zorlanma olması normaldir. Olası satışlarda yukarıda bahsettiğim destek seviyeleri izleyeceğim. Zirvenin aşılması durumunda ralliye devam edeceğiz. Genel anlamda hisselerde güzel setup’lar var. Viop ve yan tahtalardan portföyüme devam edeceğim.

Haftanın Sözü

Tutarlı şekilde kazanan bir trader olabilmek için tüm süreçlerinizde tutarlı olmanız gerekir. Ancak sadece size fayda sağlayan süreçlerinizi tanımalı ve onlarda tutarlı olmalısınız.

Not: Bu analizler eğitim amaçlı olup kendi bakış açımı anlattığım yazılardır ve yatırım tavsiyesi içermezler.

%d blogcu bunu beğendi: