Haftalık Teknik Bülten – 32

Published by

on

Selamlar, haftalık bültene hoş geldiniz. Hemen bakalım geçen hafta neler olmuş, bu hafta neler olabilir. Buyursunlar…

Büyük Resim

Haftalık trendde bir bozulma olmadan yolumuza devam ediyoruz. Endeks bu ay başında, Eylül 2022’den bu yana ilk kez haftalık grafikten de görülebilen bir düzeltme yaptı. Bu düşüşün bir alım fırsatı olacağını teknik gerekçeleriyle burada yazmıştım. Nitekim endeks 4600’den yükselmeye başladı ve 7 iş gününde %19’dan fazla yükseldi.

Bist-100 Haftalık

Dolar bazlı 300 seviyesinin altındayız, burayı aşarsak 320 dolar’a gideceğiz.

Bist-100 Haftalık, Dolar Bazlı

Büyük resme hala yükseliş yönlü bakmaya devam ediyorum. Endeksin 320 dolar’ı görerek zirve yenileyeceğini de düşünüyorum. Sonrasına bakarız.

Geçtiğimiz Haftanın Analizi

Geçtiğimiz hafta içinde attığım tweetlerle satıcının nerede olduğunu ve nerede zorlanabileceğimizi göstermiştim. Çember içine aldığım zirveyi geçerek kırmızı kutu içindeki satıcıları bitirmiş olduk, böylece zirve yolu açıldı. Öncesinde 5559 seviyesinin kısa vadeli bir direnç olabileceğini düşünüyorum. Buradan bir satış gelirse, alım fırsatı olur. Önünde sonunda 5696 zirvesini test ederiz.

Bu paragraf size anlamlı gelmiyorsa dert etmeyin. Yani satıcının nerede olduğunu nasıl belirlediğimi, satıcının bittiğini nasıl anladığımı kafanızda canlandıramamış olabilirsiniz. Bu konseptleri şu ana kadar sadece birebir öğrencilerimle paylaştım. Bir de gelecek bir tarihte yayınlayacağım ileri seviye eğitimde paylaşmayı düşünüyorum.

Yine de bültenin sıkı takipçileri için grafik üzerinde göstermekten geri durmuyorum. Arka planını tam olarak açıklayamasam da ne görüyorsam onu yazıyorum burada.

Bist-100 2 saatlik

S&P 500 ile devam edelim. Düşen trend bu hafta kırılabilir. 4120 ve 4300 sıralı hedefler.

S&P-500 Günlük

Ons Altın: 1700’lerden beri yükseleceğini yazıyor, adım adım takip ediyorum. 1920-1950 gibi zorlanacağını düşünüyorum. Onun aklı 2000 dolar zirvesinde tabi ki.

Ons Altın Günlük

XBANK: Bankacılık endeksinde fiyat hareketi yükselişe müsait görünüyor. Borsayı yeni zirvelere taşıyabileceğini düşünüyorum. 5400 zirvesi direnç konumunda.

XBANK Günlük

KCHOL/SAHOL: Bunun tekrar 2.5 seviyesine gidesi var, holding severlere duyurulur 🙂

KCHOL / SAHOL

Bitcoin: Hedef olarak 28680’ler alınabilir. Düzeltmeleri alım fırsatı olarak değerlendireceğim.

Bitcoin Günlük

Haftanın Özeti ve Stratejim

Endekse yükseliş yönlü bakmaya devam ediyorum. Yeni zirve göreceğimizi de düşünüyorum. Bence endeks çok güzel bir alım fırsatı verdi, bunu değerlendirmek lazım. Portföye banka da ekleyeceğim Bitcoin de 🙂

Influenza yüzünden bu hafta bülteni biraz kısa tuttum dostlar. Haftaya görüşmek üzere, sağlıkla kalın.

%d blogcu bunu beğendi: