Haftalık Teknik Bülten – 19

Published by

on

Selamlar, alemin en derli toplu analiz serisi olan haftalık teknik bültene hoş geldiniz 🙂 Bakalım büyük oyuncular grafiklerde ne gibi ayak izleri bırakmışlar hep birlikte inceleyelim. Buyursunlar…

Büyük Resim

Her zamanki gibi haftalık grafikle başlayıp büyük resme bakalım. Endeks geçtiğimiz hafta %8,48 yükselerek yeni bir zirve kapanışı yaptı. Büyük resimde son 1 yıldaki yükseliş %180’i aştı. Bülteni yazmaya başladığım tarihten bu yana düzeltmeler yaparak yükselen trendi takip ediyoruz. Adım adım, hafta hafta yükselen trendi inceledik ve takip ettik, güzel iş çıkardık.

Endeks Haftalık

Dolar bazlı endeks grafiğine bakalım. Eylül ayında yükselişi durduran 200 dolar seviyesini arkamızda bıraktık, şimdi range tepesi olan 219’u test edeceğiz. Buranın aşılması durumunda (ki çok bir gücü kaldığını sanmıyorum) sırasıyla 261 ve 300 seviyeleri hedefte belirecektir. Dolar bazlı müthiş bir potansiyel söz konusu.

Dolar bazlı endeks haftalık

Geçtiğimiz Haftanın Analizi

Günlük grafiğe baktığımızda, geçen haftanın başında yeni zirvenin geldiğini görüyoruz. Haftanın geri kalanında ise endeks bu yeni zirve seviyesini korumayı başardı. 3700’e bir pullback yaparak onayı alıp yolumuza devam edersek güzel olur. Daha aşağıda 3326 civarında test edilmemiş seviyeler de var ancak şimdilik kafa karıştırmaya gerek yok, yükselişin devamı daha yüksek ihtimalli görünüyor.

Endeks Günlük

Takip etmemiz gereken bir diğer grafik ise Bist-30 endeks vadeli olmalı. Burada yeni zirve henüz gelmedi ve açıkçası bu durum beni biraz şüphelendiriyor. Hem spot hem vadeli grafiği birlikte izleyeceğim. Vadelide de yeni zirve gelirse yükseliş onaylanmış olacaktır.

XU030 Ekim Vadeli Kontrat

S&P-500‘ü aşağıdaki gibi takip ediyorum. Geçen hafta belirttiğim gibi güzel bir alım tepkisi geldi. 3897 ilk direnç seviyesi.

S&P-500 Haftalık

Ons Altın‘da ikili dip ihtimali belirdi. Düşen trend de kırılırsa tadından yenmez. Bakalım ne gibi gelişmeler altına yön verecek. Aşağıda mor bölge ve yukarıda düşen trend kırılmadan işlem yapmayacağım.

Ons Altın Haftalık

Borsa İstanbul‘a geri dönüyoruz. Endekslere ve ardından sizden gelen ve benim seçtiğim hisselere bakacağız.

XBANK‘ı geçen hafta bültende değerlendirmiş ve harekete başlayabileceğini söylemiştim. Geçen hafta bankalar için güzel bir hafta oldu. 4219 seviyesini göreceğimizi düşünüyorum. Buradan bir satış gelebilir. Endeks vadelinin bu sırada ne yapacağına da bakacağım.

XBANK Günlük

XUSIN: Sanayi hisselerinde sorun yok diyor.

XUSIN Günlük

Sıkı takipçiler hatırlar, bir ara bültende XBANK/XUSIN rasyosuna bakmıştık. Analiz saat gibi çalışmaya devam ediyor. Lütfen inceleyin.

XBANK/XUSIN Haftalık

Yukarıdaki görüntü bir hisseye ait olsaydı yükselmeye devam eder derdim.

İki gözümün çiçeği XULAS dinlenerek yükselmeye devam ediyor.

XULAS Günlük

XHOLD: Geçen haftaki bültende pullback sonrası yükselişe devam edebilir demiştim, güzel yükseldi.

XHOLD Günlük

AKBNK: 16.06’ı aşarsa 19’a gider. Endeks ile birlikte değerlendirmek gerekir.

AKBNK 4 saatlik

VESTL: Şu kesişim noktası iyi bir alım yeri olabilir.

VESTL 4 saatlik

CRFSA: Sanırım iki hafta önceki bültende yer vermiştim. I love this game 🙂

CRFSA Haftalık

AEFES: Son düşüşün bir pullback olduğunu ve iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Pullback bitmeden alım yapmak yok. İlk hamleyi büyük oyunculardan bekliyorduk hatırlarsanız.

AEFES 4 saatlik

PETKM: 13 lira iyi bir alım yeri olabilir. Garanti olsun derseniz 1 saatlikte düşüşün bitmesini bekleyin derim.

PETKM 4 saatlik

AKSA: Onay tamam, yükseliş devam. Sırasıyla günlük ve 4 saatlik grafikler aşağıda.

Aksa Günlük
AKSA 4 saatlik

KUTPO sorulmuş. 69.10’a kadar devam diye görüyorum. Burayı aşma potansiyeli de var görünüyor.

KUTPO Haftalık

KONTR: Saatlikte range çizdim, aşağıda alıcısı var. Alıcıya yakın yerden alınır 🙂

KONTR saatlik

SISE: Kanal üstü duraksamaya neden olabilir, yükseliş görüntüsünde bozulma yok.

SISE Günlük

VAKBN: Tepedeki her taban fiyat direnç olacak çalışacaktır. Sırasıyla bunları ziyaret diye tahmin ediyorum. Aşağıda destek seviyesini gösterdim.

VAKBN Günlük

TKNSA: Taaa 7 liradayken bültende yer vermiştim, bence hedefine ulaşmış, buradan almazdım.

TKNSA Haftalık

Haftanın Özeti ve Stratejim

Dostlar, çoğu hissede çok güzel teknik görüntüler var. Tabi ki hepsine burada yer vermem mümkün değil. Elimden geldiğince herkesin isteğine yanıt vermeye çalıştım. Zaten bültenle birlikte az çok bir bakış açısıda veriyorum diye düşünüyorum. Haftaya vadeli endeks ile Bist-100 endeksi birlikte takip edeceğim. Olumsuz bir sinyal gelirse planımı ona göre yaparım. Şimdilik olumsuz bir durum yok.

Haftanın Sözü

“Bulunduğunuz ve olmak istediğiniz konum arasındaki mesafeye disiplin, odaklanma ve tutarlılık denir.”

Not: Bu analizler eğitim amaçlı olup kendi bakış açımı anlattığım yazılardır ve yatırım tavsiyesi içermezler.

%d blogcu bunu beğendi: