İleri Seviye Price Action Eğitimi

Selam dostlar, bu yazıda “İleri Seviye Price Action Eğitimi” hakkında bilgiler bulacaksınız. Her piyasada en iyi performansı almanız için tasarladım, camiaya hayırlı olsun 🙂

Bildiğiniz gibi yılbaşında “Ezberleme, Anla” isimli temel seviye price action eğitimini hazırlamıştım. Bu ilk eğitimde “Düşen kırıldı, MACD al verdi, Fibonacci rüyama girdi” tarzı işlerden arınmış şekilde büyük oyuncuların piyasayı nasıl gördüğünü anlatıyor, bazı kavramları yeniden tanımlıyor ve bir trade yöntemi öğretiyordum. İleri seviye eğitimde ise bu bilgilerin üstüne daha hassas giriş çıkışlara imkan veren yöntemler ve daha zor durumların çözümünü anlatıyorum. İlk eğitimde olduğu gibi garip terimler ve kısaltmalar ezberletmeden, kısa videolarla piyasanın işleyişini anlatıyorum.

İleri seviye eğitim özenle hazırladığım çok içime sinen bir eğitim oldu. Day traderlar için biçilmiş kaftan olmakla birlikte, swing traderlar için de piyasayı anlama ve maksimum ödül/risk oranını yakalabilmeleri için çok değerli stratejiler anlattım. Tam zamanlı çalışıp da ek gelir amaçlı trade etmek isteyenler için kısa zamanda öğrenip, çalışırken uygulayabilecekleri bir sistem öğrenebilecekler.

İlk eğitimle ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

İleri seviye eğitimde başta arz talep, hacim ve korelasyon olmak üzere bir trader’ın mutlaka hakim olması gereken çok önemli konuları en detaylı biçimde örneklerle anlatıyorum. Müfredat sırasıyla aşağıdaki gibi:

1- Arz-Talep (Supply-Demand)

Fiyatın hassas noktalarını öğrenecek, işleme giriş çıkış için en doğru noktaları belirleyebileceksin.

2- Karmaşık Düzeltmeler

Trendlerin yaşam döngüsünü tanıyacak, grafikleri bir kitap gibi okuyabileceksin. Grafiğe hangi zaman diliminde bakman gerektiğini ve hangi yöne doğru işleme girmen gerektiğini kolayca belirleyebileceksin.

3- Korelasyon

Korelasyon bize paranın nereye aktığını, hangi hisse, coin veya paritenin güçlü hangilerinin zayıf olduğunu anlamıza yarar. Tek bir grafikte görünemeyen gerçekleri görebilecek ve en iyi hisse/coin/pariteyi seçebileceksin.

4- İşlem Hacmi Analizi

İşlem hacmini yorumlamak, başarılı bir analiz için olmazsa olmazdır. Büyük oyuncuların hangi yönü hedeflediğini, bir trendin bitmek üzere olup olmadığını ve en iyi işleme giriş bölgelerini teşhis etmeyi öğreneceksin.

5- Zihinsel Hazırlık

İyi bir trader sadece ekran başındayken değil, günlük hayatında da formda olmalıdır. Bu derste en iyi performans için zihnimizin karanlık odalarına girip oraları aydınlatıyoruz.

6- Trade Yönetimi

İşleme girmeden önce, işlem sırasında ve işlem sonrasında neler yapmalı, bir profesyonel gibi trade etmenin inceliklerini anlatıyorum.

Price Action Konseptlerini mantığıyla anlatıyorum. Şu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ederim:

Trading Topluluğuna Katıl

Eğitime katılan herkesi özel Discord kanalına davet ediyorum. Burada eğitimle ilgili sorularınızı cevaplıyor ve birlikte trade ediyoruz. Discord kanalı tanıtımı aşağıda:

Son olarak, eğitim içeriğinden örnek bir videoyu izleyebilirsin:

Eğitime Katılım Şartları

Bir devam eğitimi olduğu için ileri seviye eğitime katılmak için öncelikle temel seviye eğitimi bitirmiş olmanız gerekir. Her bir eğitimin fiyatı 2500 TL olarak belirledim. Piyasadaki kaliteye kıyasla çok uygun fiyatlı. Her iki eğitimi aynı anda alırsanız 4500 TL birlikte alım fiyatı var. Eğer katılmayı düşünüyorsanız bana Twitter’dan DM yoluyla ulaşabilirsiniz. Sevgiler.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın