Price Action Eğitimi Hakkında

Selam dostlar, bu yazıda hazırladığım “Ezberleme, Anla” Price Action Eğitimi hakkında bilgi vermek, aklınızdaki olası soruları yanıtlamak istiyorum.

Neden Eğitim Hazırladım?

Zaten birebir eğitimler veriyordum ancak bu eğitimler hem çok zaman alıyor, hem maliyeti yüksek olduğu için herkes tarafından karşılanamıyor. Bu eğitim setiyle en azından temel-orta seviye bilgileri video formatıyla daha çok insanla paylaşabileceğim. İleri seviye eğitimi daha sonra oluşturacağım.

Borsadan Kazanan Adam Eğitim Mi Verir?

Evet verir. Dünyanın en başarılı ve en zengin insanlarını araştırırsanız hiçbirinin tek bir gelir kaynağı ile yaşamadıklarını, birden fazla gelir kaynağına (multiple income stream) sahip olduklarını görürsünüz. En iyi traderlar kurdukları trader okullarında eğitimler verirler. Birisi başaracak ve başkasına öğretecek ki insanlık ilerlesin. Artık bu dar dünya görüşünü bir kenara bırakalım.

Eğitim İçeriğinde Neler Var?

Eğitimin odak noktası fiyat. Yani araya bir indikatör vesaire koymadan çıplak fiyat hareketini yorumlamayı öğretiyorum. Price Action temellerinden başlayarak, piyasa yönü, piyasa yapısı, zaman dilimleri, işlem zamanlaması gibi konuları öğretiyorum. Öğrencinin odağını bozmadan, kısa videolar halinde bol örnekli bir yapı tasarladım. En etkili öğrenme sürecini göz önünde bulundurdum. Benimsediğim ve öğrettiğim trade tarzı “Trend Pullback” yani trendlere en doğru yerde dahil olup trendden maksimum verimi almaktır. Haftalık Bültenler analiz ve trade tarzım için en doğru referanstır.

Diğer Price Action Eğitimlerinden Ne Farkı Var?

Ben de bir zamanlar öğrenci olduğum için bir öğrencinin neye ihtiyacı var çok iyi biliyorum. İşleri zorlaştırmadan, karışık bir jargon öğretmeden, büyük oyuncuların piyasayı nasıl gördüğünü anlatıyorum. OB, imbalance, BOS, FVG gibi terimlere gerek duymadan fiyat hareketinin sebepleriyle tertemiz price action mantığıyla öğretiyorum. Piyasaya alıcı ve satıcının gözünden bakarak yorum getiriyorum. Videolar kısa ve nokta atışıdır, her piyasadan örnekler içerir.

Eğitim sonunda sadece price action öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda bir “Edge” yani avantaj sağlayan bir trade yöntemi edinmiş olacaksınız. Piyasadaki çoğu eğitimde size bazı kuralları ezberletir sonra o bilgilerle ne yapacağını bilmez şekilde kendi başınıza kalırsınız. Bu eğitimde net bir şekilde bir trade tarzı öğreneceksiniz. Anlaşılmayan bir konu olursa bonus videolar ile destekleyeceğim. Öğrencileri bir araya getirecek bir iletişim platformu oluşturdum. Bu platformda videolarla ilgili soru cevaplar ve örnek paylaşımları olacak. Bir anlamda yaşayan, gelişen, canlı bir eğitim seti olacak.

Eğitim Kimler İçin Uygun?

İster yeni başlayan olsun, ister tecrübeli olsun, Borsa, Forex, Kripto, Emtia, Vadeli işlemler piyasasında trade etmek isteyen Swing Traderlar ve Day Traderlar için uygundur. Scalping için uygun değildir.

Videoları Nasıl İzleyeceğiz?

Videolar Youtube’da HD şekilde kayıtlı. Yalnızca eğitime kayıt yaptıranlara erişim vereceğim. Youtube’da oturum açtığınız bir hesabınızın olması yeterli. Videolara erişim süresi sınırsız. 30’dan fazla video, 4 saatten fazla kayıt süresi var.

Eğitim Fiyatı Nedir?

Eğitim fiyatı 2500 TL. Başlangıç olarak fiyatı çok makul tuttum. Piyasada saatlerce formasyon, indikatör anlatılarak kafa ütülenen eğitimlerin fiyatına göre çok da uygun bir fiyat.

Nasıl Kayıt Olacağız?

Twitter’dan DM veya mail yoluyla bana ulaşmanız yeterli. Videolara erişim hemen verilecektir.

Eğitimden örnek bir video:

Videolara erişim aldığınızda aşağıdaki gibi oynatma listeleri göreceksiniz:

Discord Kanalında Soru-Cevap İmkanı ve Örneklerle Destek

Discord Kanalı

Sonraki Aşamada Neler Var?

Bu eğitimi tamamladıktan sonra “İleri Seviye Price Action” eğitimine katılmaya hak kazanıyorsun. İleri seviye eğitimde daha çok day trading kapsamına giren aynı zamanda swing trading için maksimum ödül/risk oranını hedefleyen ileri seviye bilgiler ve konseptler paylaşıyorum. Detaylı bilgiyi aşağıdaki yazıda bulabilirsin.

Birebir Öğrencilerim Eğitim Hakkında Ne Diyor?

Eğer sen de içine sinecek bir eğitim arıyorsan, sonunda onu buldun. Bu eğitim sana çok farklı kapılar açacak, piyasalara çok farklı bir bakış açısı kazandıracak. Hazırsan gel, biz bayağı ilerledik 🙂

8 Yorum

  1. Mecit dedi ki:

    Merhaba Eğitim seti toplam kaç video dan oluşacak detaylı bir içerik listesi yayınlamanız mümkün mü?

    1. Merhaba, şimdilik 31 adet video, süre 4 saatten fazla. Zamanla bonus videolar yükleyeceğim. İçerikle ilgili örnekleri yazının altına ekledim.

  2. Geri bildirim: % - Pratik Teknik Analiz

Bir Cevap Yazın